Achievements


Highmaul & Foundry (6.0)

Blackrock Foundry
Blackrock Foundry HC

Highmaul HC
Highmaul M


Siege of Orgrimmar (5.4)

Siege of Orgrimmar HC


Throne of Thunder (5.2)

Throne of Thunder HC


Mists of Pandaria (5.0)

Mogu\'shan Vaults HC
Heart of Fear HC
Terrace of the Endless Spring HC

O Našej Guilde

Ikona Sme česko-slovenská, horďácka guilda pôsobiaca na európskom reálme Drak'thul. Primárne sa zameriavame na PvE a s tým spojený raiding v high-end inštanciách. Príležitostne si ale spoločne dožičíme aj relax pri ohníku a opekaných Gnómoch. Sme guilda výnimočných ľudí s bohatou históriou, príjemnou atmosférou, ochotným kolektívom a chuťou podnikať spoločné dobrodružstvá.

História

História guildy siaha až na free WoW server Majkee WoW Den na ktorom náš Guild Máster - Riki prvý krát zazrel svetlo sveta ako Night Elf. Neskôr už ako predstaviteľ hordy sa pripojil do tamojšej guildy The Death Itself ktorú sa po pár mesiacoch hrania rozhodol založiť aj na offíku - realmu Drak'thul.

Založenie The Death Itself> (ďalej TDI) na oficiálnom serveri Blizzárdu sa datuje v júni roku 2005. O pár mesiacov neskôr prichádza do guildy Altar ktorý v guilde zavádza pojmy ako raidy, bossovia, PvE, DKP a guilda začína svoju dlhú púť za nesmrteľnosťou a slávou.

Začiatky raidovania boli viac komické ako vážne. Trvalo nejakú dobu kým sa ľudia začali staviať ku progressu zodpovedne a začali sme sa hýbať z miesta. Behom prvých 4 mesiacov sme úspešne dokončili raidovania v Zul'Gurube a paralélne s farmou sme progressovali AQ20. Netrvalo dlho a na kolená padalo aj samotné AQ a naše aktivity sa presunuli do vtedajšej legendy zvanej Molten Core odkial si mnoho z nás odnieslo prvé Tier sety.

Skôr ako sme mohli skúsiť Blackrock ale prišiel datadisk - The Burning Crusade, ktorý nám naše plány skrížil a opäť sme sa museli vrátiť k levelovaniu postáv, študovaniu nových inštancií a pod. V tom čase Riki riešil určité "školské" problémy, čo len dorazilo už vtedy rozbehnutú nespokojnosť s napredovaním v progresse a nakoniec to viedlo k rozpadu guildy.

Dňa 12.10.2007 sa Riki opäť rozhodol guildu rozbehnúť. Najprv ako guildu pre low-lvl hráčov. Keď sa napokon znova pridal aj Altar - zistilo sa, že ľudí schopných raidovania je nakoniec dosť a tak sa znova začalo. O pár dní nato začali prvé nájazdy do veží Karazhanu a každý týždeň sme mali nový a nový kill. Na 25 man inštancie sme mali stále málo ľudí no ale ani to nás neodradilo, otvorili sme ďalší recruit a zatiaľ čo sme čakali na nových hrdinov - sme svoj progress uskutočnovali v spolupráci s inými guildami, ktoré taktiež nemali dostatok hráčov. Po pár týždňoch spamovania trade chatu sme naraz mali dostatok bojovníkov na skladanie a progressovanie vlastných 25tiek. Do Karazhanu chodili 3 grupy a do 25tiek sme mali dostatok šikovných ľudí.

Po rýchlom progresse na Grúlovi a Magtheridonovi nasledovalo SSC, kde sme sa zdržali trochu dlhšie. Ale po pár mesiacoch padla aj posledná prekážka SSC - Lady Vashj. Naše putovanie Tempest Keepom skončilo taktiež úspešne ale tesne pred poslednou výzvou TKčka prišiel patch, ktorý odomkol zvyšné inštancie Outlandu a tak sme sa rozhodli svoje aktivity presunúť do Mount Hyjalu, ktorý padol po necelých 2 mesiacoch.

Naša posledná zastávka - Black Temple ale prišla dosť neskoro. Stihli sme položiť prvých 4 bossov no na niektorých sa už začala prejavovať celková únava z obohratého systému hry. Podaktorí sa naopak rozhodli skušať iné guildy a tak z celkového nezáujmu o raidy sa chod v guilde zastavil s prísahou, že po vydaní datadisku - WotLK - sa opäť všetcia zídeme a budeme na našej ceste za slávou ďalej pokračovať.

Ďalšia časť histórie sa teda bude písať po 13 Novembri...

Je 13. November a právě vyšel datadisk Wrath Of The Lich King. Hned po doexpení 80lvlu se začalo chodit Obsidian Sanctum a Naxxramas. Během následujících měsíců guilda odprogressovala jak Malygose v Eye of Eternity, tak i tajemného Archavona. Jednou z největších zkoušek, která v této éře objevila byl Sartharion + 3D (Heroic:Twilight Zone) achievement. U tohoto fightu jsme se potili dlouhé večery , ale nakonec se vše povedlo a v srdci stálých hráčů se tento moment zapsal stejně tak, jako kill Archimonda nebo Vashjky.

Naši bojovníci si prošli Ulduar , kde ovládli válečné stroje a probili se až na jeho samý konec. Osud Yogg Sarona však nebyl spečetěn. Guilda začala soustředit svou pozornost na nově příchozí Crusaders' Coliseum (Trial of the Crusader). A samozřejmě ani ToGC neušlo naší pozornosti.

Rok 2010. Začíná se psát nová éra. Postupně se otevírají bossové v Icecrown Citadele. Zatím poslední plánovaném dungeonu Wotlk. Jedna dlouho očekávaná událost se blíží. Již Brzy se snad utkáme s Arthasem , králem lichů. Počas progresu tejto instancia nasa guilda este dosiahla nejake uspechy, ale postupom casu nadsenie ludi opadalo a viaceri presli do inactivity pripadne dalsich guild. Guilda presla do stavu hibernacie s prislubom navratu v dalsom datadisku, znicujucej Cataclysme.

V tomto čase dochádza prvý raz v histórii k zmene guild mastera, zakladateľa a dlhoročného lídra Masara, ktorý prechádza viac do real life modu a wowku sa venuje už len ako casual, strieda na vodcovskom tróne ďalší dlhoročný člen alllmighty Starouscz.

Po prichode Cataclysmy keď svetom Azerothu otriasla obrovká katastrofa a svet už nebol taký ako predtým, aj našu guildu zasiahli pomerne veľké zmeny. Starous sa rozhodol, že na plnohodnotné raidovanie už nemá toľko času, tiež prechádza podobne ako Masar na casual mode, a vedenia guildy sa ujima staronovy člen Sovator. Dalšia z veľkých zmien je tá, že guilda sa prestáva zameriavať na 25kový content a transformuje sa na 8 man raidy. V tomto datadisku prichádza doba obrodenia guildy, po dlhšom čase sa opäť dostávame na poprednejšie priečky v progrese. Nefarian, Chogall aj Alakir nakoniec pokľakli pred našimi bojovníkmi a s chuťou sa vrháme na progres Firelands, asi najepickejšieho raidu od čias Ulduaru.

Firelands bol labuťou piesňou pre našu guildu, raidovanie vo WoW sme ukončili so cťou a s veľmi solídnymi výsledkami. V tomto čase padlo rozhodnutie že hlavné raidovaie jadro prechádza na nové mmorpg, Star wars the Old Republic. Od tohto času sa história TDI už píše dvojmo, skupina ľudí okolo ex GM Sovy prechádza na SWTOR kde opäť zakladá TDI a hrdo vztyčuje jej vlajku v intergalaktických bitkách, a skupina pod vedením nového Guild Mastra wow sekcie ßluraya pokračuje v progrese Deathwinga a odvrátení katastrofy.

V SWTOR sme do hry vykročili správnou nohou, guilda sa začala pekne napĺňať a pomerne úspešne prechádzame 16 man contentom tunajších operácií pričom máme aj solídnu základňu aj PVP orientovaných hráčov.

Ve wow se nám mezitím podařilo zabít celý content včetně všech Hcček. Dragon Soul bohužel ani trochu nedosahoval kvalit předchozího Firelands. Bossové nebyli tak nápadití a celý svět okolo nebyl nic moc (corrupnutý dragonblight). Patch byl také live skoro rok, což už je opravdu hodně a proto se naše guilda začala ke konci datadisku zase štěpit. Také se nám vrátili naši přátelé ze SWTOR. Síla jim sice dopřála spoustu pěknych zážitků, nicméně endgame content se Bioware nepovedl ani zdaleka tolik, jak se očekávalo. (Byl celkem dost jednoduchý a dlouho nevycházelo nic dalšího). Ze super konkurenta wowka se postupně stávala jen příběhová hra, kde po doexpení na top nebylo moc co dělat.

Guilda se opět sjednotila chvíli před vydáním Pandarie. Po rozporu, kolik group a jak velkých složit, jsme se rozhodli opět pro jednu desítku. Narozdíl od Cataclysmu jsme začali raidovat hned první reset a nyní si stojíme v top 20 na realmu. Nedlouho po začátku vznikla i R2, která si také nestojí uplně špatně.


Uvidíme co nám nový datadisk Pandaria všechno přinese a jak se s ním The Death Itself popere....

Posledná zmena: October 26 2020 07:36:22.
Last topics

.: Raid performance
[Ankor, 11/03/2015 23:00:30]

Last posts

.: Raid performance
[Ankor, 11/03/2015 23:00:30]

Ranking

Realm Rank:
EU Rank:
World Rank:

This site is created for The Death Itself by Altar and ßluray.
© World of Warcraft and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S.
and/or other countries.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat